Najczęściej zadawane pytania

Czym jest inkubator przedsiębiorczości?

Inkubator to przede wszystkim ludzie – przedsiębiorcy, którzy są otwarci na nowe pomysły i chcą się rozwijać. To także miejsce, które pomoże założyć lub rozwinąć Twój biznes. Dysponujemy środkami, które ułatwią Ci założenie i prowadzenie własnej działalności. Udzielimy Ci porad z zakresu pozyskiwania funduszy, opracowania biznesplanu i pomożemy rozwiązać bieżące problemy związane z prowadzeniem firmy.

Jak działa inkubator przedsiębiorczości?

Każdy przedsiębiorca ma inne potrzeby, więc nie mamy jednej oferty skierowanej do wszystkich. Oferujemy doradztwo, szkolenia, wynajem przestrzeni biurowej, sale konferencyjne, wirtualne biuro. Masz pomysł? Skontaktuj się z nami a przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Czym jest wirtualne biuro?

Jest to outsourcing usług biurowych. Możesz zarejestrować biuro pod naszym adresem. Odbierzemy Twoją korespondencję i poinformujemy Cię o niej. Udostępnimy Ci miejsce do pracy, na spotkanie biznesowe z klientami, a także promocję Twojej firmy w Inkubatorze i naszych mediach. (Mamy również ekspres do kawy – wiemy, że dobra kawa, buduje dobrą atmosferę 😉)

Kto może skorzystać z Inkubatora Przedsiębiorczości?

Inkubator jest miejscem praktycznie dla każdego przedsiębiorcy. Nie ma znaczenia czy dopiero masz pomysł na biznes, czy jesteś już doświadczonym przedsiębiorcą. Nawet jeżeli prowadzisz duże przedsiębiorstwo ze stabilną pozycją na rynku, pomożemy Ci znaleźć partnerów w biznesie. Nie stawiamy ograniczeń w postaci wieku czy wykształcenia. Twój pomysł nie musi być również innowacyjny. Przede wszystkim każdy pomysł możesz skonsultować w ramach bezpłatnego doradztwa.

Jak mogę podjąć współpracę z Inkubatorem Przedsiębiorczości?

Wystarczy kontakt z przedstawicielem Inkubatora, a bez zobowiązań postaramy się znaleźć pole do współpracy. Aby skorzystać z pomocy Inkubatora potrzebne jest podpisanie umowy.

Jakie koszty muszę ponieść w związku z działaniem w Inkubatorze Przedsiębiorczości?

Na początek możesz skorzystać z bezpłatnych usług Inkubatora! Udzielimy Ci porad z zakresu otwierania działalności, pozyskiwania funduszy, podpowiemy, jak opracować biznesplan i pomożemy rozwiązać bieżące problemy związane z prowadzeniem firmy. Jeżeli zdecydujesz się na szerszą współpracę, możesz skorzystać z jednego z pakietów przygotowanych przez Inkubator Przedsiębiorczości. Szczegóły dotyczące pakietów i infrastruktury biurowej dostępne są tutaj To, co dla Ciebie jest ważne - Inkubator nie pobiera prowizji z zysków inkubowanej firmy. Pracujesz na swój zysk.

Ile czasu potrzebuję by rozpocząć współpracę z Inkubatorem?

Już jedno spotkanie wystarczy, aby przygotować umowę o inkubację. Wystarczy ją podpisać i rozpocząć działanie.

Na jak długo muszę podpisać umowę z Inkubatorem Przedsiębiorczości?

Umowa jest podpisywana na 12 miesięcy z możliwością jej przedłużenia - jeżeli będzie taka potrzeba. Umowa wykonania usługi „Wirtualne Biuro” zawierana jest na czas określony nie krótszy niż sześć miesięcy. Powierzchnie infrastruktury biurowej możesz wynajmować na godzinę/ dzień/ miesiąc - w zależności od potrzeb.

Jakie mam korzyści ze współpracy z Inkubatorem?

Doradztwo, konsultacje, polecenia, wyposażone sale. Inkubator daje również możliwość rozwinięcia kontaktów i doświadczeń biznesowych. Oferuje dostęp do doradców i szkoleń. W ramach współpracy Twoja firma otrzyma także reklamę w naszych mediach oraz logo w budynku IP.

Czy prowadząc działalność w ramach Inkubatora mogę posługiwać się swoją nazwą i logo?

Tak. Zakładasz działalność pod własną firmą, którą Inkubator będzie promował.

Czy mogę zgłosić się do Inkubatora, jeżeli nie mieszkam na terenie Gminy Kamienna Góra?

Tak, zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z całego regionu.

Czy zgłaszając się do Inkubatora, muszę mieć gotowy biznesplan?

Biznesplan nie jest konieczny. Ważny jest wstępny, ogólny zarys działań, jakie planujesz podjąć. Jeżeli nie wiesz, jak stworzyć skuteczny biznesplan, my udzielimy Ci wskazówek.